April 2020 Candidates

County Government

Julie Allen, Lincoln County Board, District 19
Richelle Andrae, Dane County Board, District 11
Kristen Audet, Dane County Board, District 17
Carousel Bayrd, Dane County Board, District 8
Carol Beals, Grant County Board, District 13
Rebecca Clarke, Sheboygan County Board, District 5
Ann Degarmo, Dane County Board, District 33
Analiese Eicher, Dane County Board, District 3
Frankie Fuller, Jefferson County Board, District 20
Elena Haasl, Dane County Board, District 5
Sharon Hampson, LaCrosse County Board, District 7
Holly Hatcher, Dane County Board, District 26
Peg Isola, LaCrosse County Board, District 8
Kari Ives, Chippewa County Board, District 12
Alyson Leahy, Marathon County Board, District 11
Kriss Marion, Lafayette County Board, District 8
Felesia Martin, Milwaukee County Board, District 7
Maureen McCarville, Dane County Board, District 22
Kate McGinnity, Dane County Board, District 37
Marcelia Nicholson, Milwaukee County Board, District 5
Kara Purviance, Rock Count Board, District 17
Melissa Ratcliff, Dane County Board, District 36
Michelle Ritt, Dane County Board, District 18
Stephanie Spellman, Winnebago County Board, District 10
Shelia Stubbs, Dane County Board, District 23
Liz Sumner, Milwaukee County Board, District 1
Sequanna Taylor, Milwaukee County Board, District 2
Tracy Thompson, Rock County Board, District 4
Tina Tryggestad, LaCrosse County Board, District 13
Mary VonRuden, Monroe County Board, District 7

Municipal Government

Alice Belcher, Brown Deer Village Board
Nikiya Dodd, Milwaukee Common Council, District 5
Erin Gallagher, Mayor of Darlington
JoCasta Zamarripa, Milwaukee Common Council, District 8
Carolyn Clow, McFarland Village Board
Kate Cronin, Verona Common Council, District 3
Lynnsey Erickson, Oshkosh City Council
Gabriella Gerhardt, Fitchburg Common Council, District 2
Molly Grupe, Monona City Council
Joyce Hall, Mayor of Hudson
Meagan Holman, Wauwatosa Common Council, District 6
Brittany Keyes, Beloit City Council
Katie Kohl, Verona Common Council, District 2
Emily Kuhn, Middleton Common Council, District 4
Chantia Lewis, Milwaukee Common Council, District 9
Tanya McLean, Kenosha Common Council, District 3
Jackie Moore, Ashland City Council, Ward 11
Alexandra Nugent, Town of Sheboygan Board of Supervisors
Jenny Priesgen, Lomira Village Board
Melissa Ratcliff, Cottage Grove Village Board
Jolene Schatzinger, Ripon City Council, District 4

School Board

Annette Ashley, Middleton-Cross Plains Area School Board
Danielle Bailey, Glendale River Hills School Board
Alice Belcher, Brown Deer School Board
Loreen Gage, Cottage Grove School Board
Kristen Keyser, West Allis West Milwaukee School Board
Nicki Vander Meulen, Madison Board of Education